2 beğenilme 0 beğenilmeme
139 kez görüntülendi
Bilgi Teknolojileri kategorisinde tarafından
Bitbucket  hesabımda git repository içindeki projemi eclipse import etmek istiyorum. Nasıl yapabilirim ?
    

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Bilge (152k puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Öncelikle eclipse için git eklentisini yüklemiş olmanız gerekir.  Eclipse EE kullanıyorsanız, Help-Market Place içerisinden egit yükleyebilirsiniz. EE sürümü değilse,  egit linkini  Help-Install New Software seçeneğini tıklayıp açılan pencereye yazarak kurabilirsiniz. Şimdi eclipse için git kurulu ise  aşağıdaki şekilde devam edebilirsiniz.

1- Eclipse- File- Import   ile açılan pencerede git seçeneğini  seçin. Project From Git satırını işaretleyip  devam edin.

2- Daha sonra gelen pencerede projenizin local mi yoksa  başka bir sunucu üzerinde mi olduğunu seçeceksiniz. URI seçeneğini seçin.

bitbucket URI seçimi

3- Daha sonra bitbucket hesabı içerisinden repository adresini alın. URI seçeneğini seçince aşağıdaki pencere gelecek bu pencerede en üst satıra  bitbucket proje adresinizi yazın. Siz bu satırı yazınca alt iki satır kendiliğinden dolacak.

bitbucket link

4- Kullanıcı adı ve parola kısımlarına size  ait  bilgileri yazın ve devam diyerek sonraki pencereye geçin.

5- Pencerede  master  şeklinde bir satır göreceksiniz, herşey doğru gidiyor demektir. Devam edin ve en sonunda  projeyi bilgisayarda indireceğiniz klasörü soracaktır. Kendisi direk  c:/kullanıcı/git   gibi bir adrese  indiriyor ama isterseniz bu adımdaki pencerede değiştirebilirsiniz.

6- Son kısımda projenizi var  olan proje olarak seçip işlemleri tamamlayabilirsiniz.

En güncel teknolojiler hakkında yeni şeyler öğren, bilmediklerini sor, bildiklerini paylaş...

Kategoriler

...